Krwawienie na początku ciąży

Witam! Mam 35 lat i jestem w ciąży. Mam pytanie o krwawienie na początku ciąży. Około miesiąca czasu mam pojawiające się co kilka dni wylewy krwi (bardzo bardzo obfite krwawienie na początku ciąży). Podczas tych wylewów pojawiają się bardzo duże skrzepy krwi. Wydaje mi się, że poroniłam, ale test ciążowy wykazuje, że jest ciąża. Czy to możliwe, żeby ciąża przetrwała takie krwawienie na początku ciąży? Po jakim czasie mogę zrobić test ciążowy, żeby był wiarygodny? Czy po poronieniu test może wyjść pozytywny? Jeżeli nie poroniłam to co może oznaczać krwawienie na początku ciąży i czy powinnam się martwić? Czy krwawienie na początku ciąży i skrzepy to tylko zwiastun poronienia? Czy krwawienie na początku ciąży pojawiające się od miesiąca to poważna sprawa? Nie wiem czy powinnam iść do lekarza...

Witam serdecznie!
Rozumiem, że pod pojęciem wylewów rozumie Pani plamienia, ewentualnie krwawienia z dróg rodnych. Jeśli tak wskazana jest pilna wizyta u ginekologa. Masywne krwawienia w pierwszym trymestrze ciąży mogą być objawem poronienia. Dodatni wynik testu ciążowego nie wyklucza poronienia. Po porodzie/poronieniu gonadotropina kosmówkowa utrzymuje się jeszcze przez kilka tygodni, dlatego wynik testu wykonany w tym czasie zawsze będzie dodatni, mimo braku zarodka/płodu w macicy. Dla wykluczenia poronienia konieczne jest wykonanie badania USG. Inną przyczyną plamień są zaburzenia hormonalne, zwykle niewydolność ciałka żółtego, patologia wymagająca suplementacji progesteronu. Przyczynę plamień będzie mógł jednak ustalić lekarz po uprzednim Pani zbadaniu.
Pozdrawiam