Bardzo obfite upławy po stosunku

Witam serdecznie! Mam 25 lat i ok. 2 lata pewien dręczący mnie problem. Właśnie od 2 lat zawsze tuż po stosunku mam bardzo obfite upławy (przezroczyste lub lekko białawe bez nieprzyjemnego zapachu). Martwi mnie ten fakt, ponieważ wcześniej nie miałam takiego problemu, lecz pojawił się nagle i utrzymuje do tej pory, zaburzając komfort życia seksualnego. Nie jest przyjemnym za każdym razem po stosunku musieć się wycierać w miejscach intymnych. Czytałam, że takie upławy mogą być spowodowane podnieceniem... Tylko, że nasuwa się pytanie, dlaczego wcześniej tego nie miałam? (Jakoś ta hipoteza do mnie nie przemawia.) Biorę regularnie antykoncepcje doustną Cilest ok. 3,5 roku, ginekolog przepisał mi profilaktycznie Gynalgin - wzięłam całą serię, ale nie pomogło. Jeszcze dodam, że nie odczuwam żadnego swędzenia miejsc intymnych ani żadnego dyskomfortu na co dzień. Czym to może być spowodowane?

Witam serdecznie!
Na podstawie Pani opisu można wysunąć podejrzenie, iż nadmierna wydzielina ma charakter fizjologiczny. Wynika to z faktu, iż:
- wydzielina pojawia się wyłącznie po stosunku;
- nie ma ona zapachu;
- nie odczuwa Pani innych dolegliwości.
Jeżeli chce mieć Pani pewność, iż wydzielina nie ma charakteru patologicznego może Pani poprosić ginekologa o pobranie posiewu.
Nadmierna wydzielina gruczołów pochwowych jest efektem wybitnej Pani wrażliwości. Zarówno ilość Pani śluzu jak i preejakulatu u partnera jest zmienna osobniczo i nie ma możliwości zmiany jej objętości. Wzmożona praca gruczołów najprawdopodobniej związana jest z Pani pełną dojrzałością.
Pozdrawiam