Bardzo obniżony poziom TSH

Mam 36 lat i od 10 lat leczę chorą tarczycę. Najpierw miałam nadczynność, która po kilku latach leczenia przeszła w niedoczynność. Mój dzisiejszy wynik TSH 0,09 (norma (0,4 - 4,0). Mimo, że hormony są w normie, ja czuję się nie najlepiej. Jestem zmęczona, nerwowa, płaczliwa. Wypadają mi włosy, mam trądzik w okolicach stawów żuchwowych i w dól na szyi, na dekolcie i plecach, moje miesiączki są regularne, ale obfite. Mam problem z utrzymaniem wagi, ciężko jest mi schudnąć, czasem mam wrażenie, że im jem mniej tym ważę więcej. Wiem, że przy niedoczynności tarczycy często jest problem z innymi hormonami. Czy jest możliwe aby w moim przypadku za moje samopoczucie był odpowiedzialny inny zaburzony hormon? Jakie badania powinnam wykonać?
36 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

W chwili obecnej poziom TSH jest bardzo obniżony co świadczyłoby o podwyższeniu stężenia hormonów tarczycy- warto do pełnej analizy wykonać dodatkowo badania fT3, fT4
W przypadku nadczynności obserwujemy: nerwowość, drażliwość; drżenie rąk ; zaburzenia rytmu serca;  spadek masy ciała przy zwiększonym apetycie; zwiększoną potliwość; nadmierne wypadanie włosów; duszność; zaburzenia miesiączkowania. Sugeruję, aby wykonała Pani w/w badania i udała się z nimi do endokrynologa.

Pozdrawiam