Analiza wyniku badania moczu u młodej ciężarnej

Bardzo proszę o interpretację wyników badania ogólnego moczu. Dodam, że jestem w 6 tyg. ciąży (licząc od ostatniej miesiączki). Poniżej wyniki: przejrzystość - przejrzysty; barwa - słomkowy; ciężar właściwy - 1,015kg/l; glukoza - nie wykryto; ketony - nie wykryto; urobilinogen - w normie; bilirubina - nie wykryto; białko - nie wykryto; azotyny - nie wykryto; erytrocyty - nie wykryto; leukocyty - nie wykryto; nabłonki - płaskie nieliczne; leukocyty - 0-1 wpw; erytrocyty świeże - 0-1wpw; erytrocyty wyługowane - 1-3wpw; pasma śluzu - d. liczne; bakterie - nieliczne. Badanie wykonano po konsultacji z ginekologiem, ze względu na mój częstomocz. Czy tak liczne pasma śluzu są objawem do niepokoju (próbkę pobrano ze środkowego moczu)?

Witam serdecznie! Dość liczne pasma śluzu przy prawidłowych pozostałych wynikach w badaniu nie powinny raczej budzić niepokoju. W ciąży często pojawiają się objawy które Panią dotknęły, co związane jest z bliskością pęcherza moczowego i powiększającej się macicy która na niego napiera. Jednak jeżeli objawy będą narastały konieczne będzie ponowne wykonanie badania.Również wówczas proszę pamiętać o prawidłowym pobraniu próbki - w pierwszej kolejności należy się podmyć letnią wodą z mydłem, próbka powinna być oddawana z pierwszej porcji porannego moczu, właśnie ze środkowego strumienia. Pozdrawiam