Bardzo proszę o radę, jak schudnąć parę kilo? Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź

Witam serdecznie. Bardzo zależy mi na zrzuceniu paru kilogramów tłuszczu. Najlepiej w ciągu kilku miesięcy. Czuję się bardzo niekomfortowo z moją wagą i wyglądem. Z prośbą pani dietetyk, pytanie dodaję znowu z informacją o wzroście w punkcie pierwszym. Opiszę swój wygląd i sposób dbania według pomocnych punktów. 1. 53kg, 11lat, kobieta, WZROST ok. 158cm (może być niewielka różnica, mniej lub więcej) od czasu do czasu (rzadko) jazda na rowerze, raz w tygodniu jazda konna. 2. Jeszcze nie. 3. Tak. Siostra ma dużą nadwagę, którą zwalcza dietą u dietetyka, mama i ojciec dietą Pierre Dukana. 4. Nie. 5. Sobota: śniadanie 3 kanapki, drugie śniadanie płatki, serek, parówki, obiad to, co w lodówce, czyli najczęściej słodycze, serki, kanapki, jabłko, kolacja kanapki. Ciągle jakieś słodycze. Nie jadam regularnie, najczęściej jem to co jest w lodówce, ciągle zagryzam słodyczami. Pije soki, czasem herbatę i colę. Nie jadam z ustaloną godziną. Występuje u mnie coś takiego, że nawet gdy nie jestem głodna coś zjem. 6. Nie.

ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu i wieku jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Jeśli w przyszłości chcesz uniknąć problemów z nadwagą warto już teraz zacząć zdrowo się odżywiać i regularnie uprawiać sport. Jakie produkty wybierać, a jakich unikać i jak jeść, aby nie przytyć dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska

Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30 minut. Ważne są zarówno ćwiczenia aerobowe, wykorzystujące wszystkie partie ciała, jak jogging, szybki chód, pływanie, jazda na rowerze czy rolkach, jak również ćwiczenia wzmacniające i wysmuklające określone partie ciała. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.