Bardzo sucha skóra powiek, która swędzi po użyciu maści

Witam Mam problem z bardzo suchą skórą powiek. Jest to głównie skóra w kącikach oka. Jest czerwona i tak sucha, że czasami robią się na niej pęknięcia. W dodatku bardzo swędzi, a gdy próbuję nawilżyć te miejsca to szczypie. Ostatnio zauważyłam niewielkie czerwone, suche plamy na policzkach zaraz pod oczami. Myślę, że ta suchość przeniosła mi się z powiek na inne części twarzy. Dermatolog stwierdził uczulenie na "jakiś" kosmetyk i przypisał maści które nie działają. Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zalecone przez dermatologa leki nie przynoszą zadowalającego efektu to konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.