Bardzo wczesna ciąża - czy wszystko jest w porządku?

Witam. Wczoraj byłam u lekarza po tym, jak test ciążowy wyszedł pozytywnie. Lekarz potwierdził ciążę, ale nie był zbyt przekonany, co do jej prawidłowości. Niestety z nerwów nie byłam w stanie zadać nurtujących mnie teraz pytań. Przepisał mi L*** dopochwowo, którą mam stosować w dawce 4 tabletek na dobę.

Oto mój wypis z USG: OM 28/07/2011 Trzon macicy w przodozgięciu. W jamie macicy uwidoczniono pojedynczy pęcherzyk ciążowy. Widoczne echo zarodka CRL 3,3 mm odpowiadające 6 tyg. i 0 dni. Widoczne ASP. Pęcherzyk żółtkowy prawidłowej wielkości YS 6,9 mm. Trofoblast homogenny. Jajniki obustronnie budowy i struktury prawidłowej. Zagłębienie Douglasa bez ech patologicznych.

Bardzo proszę o interpretację tych wyników. Jak wpływają one na szansę prawidłowej ciąży. Dodam. że jestem po dwóch porodach oraz po dwóch poronieniach.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Z opisu badania USG nie wynika nic niepokojącego. Wymiary odpowiadają tygodniom ciąży. Trofoblast homogenny jest również prawidłowym wskaźnikiem.

Preparat, który zalecił lekarz prowadzący ma na celu zwiększenie szansy na utrzymanie ciąży.

Sądzę, że obawy lekarza prowadzącego dotyczą faktu, iż w przeszłości doszło dwukrotnie w Pani przypadku do poronienia. W takich sytuacjach należy szczególnie dbać o ciążę.

Myślę, że na dzień dzisiejszy nie ma powodów do obaw, jednak należy pamiętać o regularnych kontrolach i przestrzegać zaleceń lekarza.

Pozdrawiam!