Beta hcg w 7 tygodniu od stosunku

Beta hcg w 7 tygodniu od stosunku wynik <0,1mlu a norma do 2,7. Drugie beta w 15 tygodniu od stosunku w innym osrodku wynik <2mlu a norma do 4 to brak. Usg dopochwowe w 11 tygodniu od stosunku I lekarz nie stwierdzil ciazy, drugi raz inny gnekolog na poczatku 15 tygodnia od stosunku usg I nie stwierdzil ciazy, powiedzial, ze jest po owulacji I jest druga faza teraz. Robilam liczne testy ciazowe I tez wszystkie negatywne, Czy to na 100% wyklucza ciaze, dlaczego drugie beta az<2mlu a nie 0 lub 0,1

W ciąży na pewno Pani nie jest. Normy podawane przez laboratoria mogą się od siebie różnić. Takie różnice nie sa istotne. Należy pamietać, że gonadotropina kosmówkowa przyrasta w ciąży do 12 tygodnia geometrycznie - co 2-3 dni wynik ulega podwojeniu. Okolo 5 tygodnia ciąży (czyli 3 tygodnie od zapłodnienia) wynosi około 1000-2000jm. Wyniki na poziomie 3-5 a nawet 8-10 są nieinterpretacyjne. Zasadą jest że przy bGCG powyżej 1000 powinien byc widoczny w macicy pęcherzyk ciążówy