Beta HCG w 8 dniu fazy lutealnej

Witam.
Dzisiaj jest mój 8 dzień fazy lutealnej. Staramy się z mężem o dziecko i będąc w laboratorium postanowiłam zrobić przy okazji betę hcg. Wynik to 3,66. Czy taki wynik może oznaczać bardzo wczesną ciążę? Laborantka powiedziała mi, że gdybym na pewno nie była w ciąży to wynik były poniżej 1.

Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Za wynik wskazujący na ciążę uznajemy taki, który jest powyżej 5 mIU/ml. Między 1 a 5 jest "szara strefa". Ponieważ badanie było wykonane bardzo wcześnie po owulacji, to niewykluczone, że w Pani przypadku mamy do czynienia z bardzo wczesną ciążą. Nie jest to jednak pewne, dlatego pozostaje Pani powtórzyć badanie, najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta się nie pojawi, lub później.
Pozdrawiam!