Bezbolesna krosta na większej wardze sromowej

Witam, dzisiaj zupełnym przypadkiem wyczułam niewielką "krotkę" na większej wardze sromowej. Oprócz wypukłości nie odczuwam żadnego bólu czy dyskomfortu. Czy może być to coś poważniejszego?

Opisany objaw wskazuje,że może to być zapalenie gruczołu Bartholina. Najczęściej wywołane przez zakażenie bakteryjne, często tez na skutek noszenia zbyt obcisłej bielizny i spodni. W wyniku niedrożności gruczołu dochodzi do wytworzenia torbieli, której treść może ulec infekcji bakteryjnej, wówczas wytwarza się treść ropna. W postaci przewlekłej guzek jest niewielki, niebolesny a zapalenie może przebiegać bezobjawowo.Przede wszystkim należy zrezygnować z noszenia obcisłej odzieży w okolicy krocza, dodatkowo w leczeniu powinno się zastosować zewnętrznie krem zawierający antybiotyk ewentualnie w połączeniu ze słabym sterydem, który wypisze lekarz.