Bezdech senny - gdzie szukać pomocy?

Witam. Jestem kobietą i mam 50 lat. Kiedy zasypiam albo już śpię, pojawia się u mnie coś takiego, że nie potrafię złapać tchu, zrywam się wtedy z przeraźliwym krzykiem (próbując złapać powietrze). Czasem taki krzyk trwa nawet do pół minuty. Mam wrażenie jakbym miała się udusić, mam wtedy straszną suchość w ustach. Również chrapię, chociaż nie palę, nie piję ani nie jestem otyła. Te krzyki męczą mnie co noc, rzadko kiedy mniej niż raz, tak już od 20 lat. Myślałam, że jest to na tle psychicznym - ponieważ jestem osobą wrażliwą, szybko się denerwuję, mam lęki oraz taki niepokój w sobie (cierpię na nerwicę).

Odwiedziłam psychologów, psychiatrów, leczyłam się. Żadni specjaliści, leki, terapie, sanatoria nie pomogły. Laryngolog również nie potrafił mi pomóc. Szukałam informacji na ten temat w Internecie, ale nie spotkałam się jeszcze z takim przypadkiem, dlatego piszę tutaj z prośbą o pomoc, bo już nie wiem co mam robić. Jestem zmęczona tymi conocnymi krzykami, rodzina również. To jest istny horror - błagam, pomóżcie mi... Co mi jest, gdzie szukać pomocy?

Witam serdecznie,

W opisywanej sytuacji wskazana byłaby diagnostyka w kierunku zespołu bezdechu sennego, któremu często towarzyszy chrapanie. Może Pani odbyć konsultację w ośrodku leczenia zaburzeń snu. Diagnostykę zespołu bezdechu śródsennego prowadzą również ośrodki kliniczne zajmujące się chorobami płuc.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 im. Marii Konopnickiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Zaburzeń Snu, Bezdechu Sennego i Chorób Układu Oddechowego

Ul. Mazowiecka 6/8
92-216 Łódź
Tel. (042) 6177777
http://usk4.umed.lodz.pl/index.html

Ośrodek Leczenia Specjalistycznego Szpital Nowowiejski
Poradnia Leczenia Zaburzeń Snu

ul. Nowowiejska 27
00-665 Warszawa
Telefon: 022-8252031
http://www.szpitalnowowiejski.pl

Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy
Poradnia Leczenia Zaburzeń Snu

ul. Grunwaldzka 68
80-244 Gdańsk
Tel. +48 (058) 3446049
http://www.lekarze-specjalisci.pl/stronadom.html

Szpital Dębinki
Poradnia Zaburzeń Snu

ul. Dębinki 7
80-952 Gdańsk
Tel. (058) 3492000

Z pozdrowieniami