Bezsenność i brak chęci do wstania z łóżka

Nawet nie wiem, jakie pytanie zadać. Od miesiąca, za wyjątkiem wyjść do sklepu po zakupy, nie wychodzę z domu, a raczej powinienem powiedzieć z łóżka. Nie mogę spać po nocach. W pracy, gdyby nie to, że mam własną firmę, to pewnie by mnie już zwolniono, ale pracownicy widzą co się dzieje, zwłaszcza że mieszkam w firmie.

Witam Pana serdecznie!

Opisany problem może znamionować poważne zaburzenia natury psychicznej a mianowicie depresję. W tej sytuacji bardzo ważne jest, aby udał się Pan po pomoc do specjalisty, czyli psychologa bądź psychiatry. Konieczne bowiem jest by podczas bezpośredniej wizyty, dysponując danymi z wywiadu i obserwacji specjalista mógł postawić właściwą diagnozę. Ponadto obawiam się, że sam nie poradzi Pan sobie z tak zaawansowanym problemem.

Depresja to poważna choroba, która dezorganizuje funkcjonowanie i życie człowieka, ale trzeba też mieć świadomość, że można z niej wyjść. Pierwszym krokiem ku lepszej przyszłości i zdrowemu funkcjonowaniu jest wizyta u specjalisty. Serdecznie Pana do tego zachęcam. Proponuję zwierzyć się ze swojego problemu komuś z przyjaciół bądź rodziny i poprosić o pomoc np. w umówieniu takiej wizyty. Będzie to dla Pana dodatkowa motywacja do tego by poddać się leczeniu.

Podsumowując, sytuacja jest trudna, ale jest z niej wyjście. Pisząc ten list wykonał Pan już pierwszy krok w kierunku leczenia – proszę teraz wykonać kolejny i pójść na wizytę do terapeuty.

Pozdrawiam

Witam Pana Serdecznie,

Na podstawie Pana postu, wnioskuję, że przyczyną występujących u Pana objawów może być stan prodepresyjny, którym trzeba się zająć...
Proszę już nie zwlekać i sięgnąć po potrzebną Panu pomoc specjalistyczną.

Życzę Panu pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com