Bezsenność i ciągły brak diagnozy

Witam. Kobieta, wiek - 49 lat. Znów dopadła mnie bezsenność, jest 4 i jeszcze nie śpię - wróciła się w sierpniu 2010 - miałam już ten problem od 2002 do 12.2009 Mam b. d. SKOLIOZĘ kręgosłupa ok. 80 st. z rotacją kręgów ok. 50 st. L-S wielopoziomowa dyskopatia z deformacją struktur kostnych (obustronne rwy kulszowe, drętwienie rąk silne bóle wyrywały mnie ze snu, zespół bolesnego barku przerodziły się w przewlekły zespół bólowy. zaniepokojona zwróciłam się o pomoc do poradni zaburzeń snu.  W sierpniu po raz kolejny doszło do zatrucia organizmu może pokarmowe i twierdzę że polekowe - OBJAWY wymioty 9 godz. zółcią, a nie treścią żołądkową. ODMOWA PRZYJMOWANIA POKARMÓW PO ŚCISŁEJ DIECIE OKOŁO M-CA TYLKO PŁYNY, kleiki (płatki, soki, zupy bez mięsa).

Ostatnie badanie - dyżur na KOR-O .z dn.10.11.2010 TK głowy przeglądowa b/k mózgowie bez ewidentnych w badaniu bez CM zmian ogniskowych, bez cech krwawienia, bez cech obrzęku. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo. Tylna jama bez zmian w TK. ale EEG z dn 09.11.2010 przez prof. dr hab. wnioski: Zapis do kontroli w celu weryfikacji licznych wielosekundowych odcinków zmienionej czynności bioelektrycznej, w których nie rejestruje się czynność podstawowa, w a jej miejsce pojawiają się nisko i średnionapięciowe fale wolne theta. Proszę o informację co to za podejrzenie, jakiej choroby /SM? jakie powinnam mieć szczegółowe badanie diagnostyczne? Pytanko czy nie ugryzł mnie kleszcz i nie było rumieni. Odpowiedziałam, że tak, może 2-3 razy miałam kleszcza, ale usunęłam je, nie było rumieni. Prawie co dzień męczy mnie bezsenność, dezorganizacja, brak koncentracji, niemoc czytania i pisania jakoś funkcjonuje ale to porażka co trwa od 11.2008 r. proszę o pomoc co dalej robić? Czekam na MRI głowy po 20 .12

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przewlekłe dolegliwości bólowe mogą być przyczyną bezsenności. Kluczowe znaczenie ma wówczas ustalenie i usunięcie ich przyczyny.

Na  bezsenność może mieć również duży wpływ to, jakie leki Pani stosuje. Jeśli są to np. leki nasenne z grupy barbituranów lub benzodiazepin stosowane przez kilka miesięcy lub lat, to powinna Pani skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Specjalista pomoże je stopniowo odstawić i ewentualnie zastąpi je lekami, które nie uzależniają. Również część ze stosowanych leków przeciwbólowych ma dodatkowe działanie pobudzające, zaburzając sen.

Interpretacja wyników badań wykracza poza możliwości naszego serwisu.

Serdecznie pozdrawiam