Bezsenność i niespokojne zachowania u 3-miesięcznego dziecka

Moja 3 miesięczna córeczka zachowuje się następująco : -nie chce spać , a jesli spi to niespokojnie i wybudza sie po krótkiej drzemce -podczas podawania jej piersi nie je spokojnie tylko co chwile odwraca głowe -grymasi -ślini się - na żuchwie ma czerwone szorstkie plamki -na dziąśle w miejscu 2 , dwie malutkie białe kropeczki Uspokaja sie gdy noszę ja na rękach a gdy podaje piersi lub smoczek zaczyna płakac . czy to objawy ząbkowania ? Dziękuje za odpowiedź

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej związane są właśnie z ząbkowaniem. Dziecko powinien jednak ocenić pediatra który przeprowadzi bezpośrednie badanie.