Bezskuteczne staranie o dziecko od dwóch lat a ból podbrzusza i jajników

Witam.Ostatnie dwa miesiące mam nieregularne miesiączki.W lipcu miałam 28,sierpień wcale a wrzesień 4.Prowadzę kalendarzyk i mam ustawienia cyklu i fazy lutealne na 3 m-ce. Wg. tego dni płodne są od 19-25. 21 i 23 uprawiałam seks gdyż chciałabym mieć jeszcze maluszka.Od wczoraj boli mnie podbrzusze i prawa strona jajników . Staramy się o dziecko od dwóch lat mimo starań nic nie wychodzi. Co może byc tym spowodowane i czy ostatni seks może wpłynąć na ciążę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani nieregularne cykle to właściwie nie ma takiej możliwości, by wiarygodnie określić dni płodne. Szansa na ciążę teoretycznie jednak istnieje. Ponadto, jeśli starają się Państwo o dziecko już 2 lata bez skutku, może to wskazywać na problem niepłodności. Warto pomyśleć o konsultacji ze specjalistą ginekologiem.