Biała, gęsta i grudkowata wydzielina z pochwy

Od kilku dni mam dziwną wydzielinę z pochwy, jest biała, gęsta, wręcz grudkowata w zasadzie bezwonna, ale w smaku bardzo kwaśna. W środku jest jej bardzo dużo, każdorazowo, gdy wsadzę do pochwy palec, mam białą maź na nim. Nie wiem , co to, ale martwi mnie to bardzo, bo nigdy takiego czegoś nie miałam i to jeszcze w takiej ilości. Dodam, że nic mnie nie swędzi, nie mam żadnych objawów. Tylko ilość tego jest ogromna.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Biała, grudkowata wydzielina może wskazywać na infekcję grzybiczą. U niektórych pacjentek nie pojawiają się dodatkowe objawy takie jak świąd czy pieczenie.
Może być ona także zwykłą wydzieliną fizjologiczną, ale jeżeli pojawiła się w tak dużej ilości warto skontaktować się z lekarzem ginekologiem, który po zbadaniu Pani na pewno będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam.