Biała plama na czole i twarzy po opalaniu oraz pojawienie się siwych włosów u 22-latki

Witam, 3 lata temu po opalaniu na oliwkę dla dzieci pojawiła mi się biała plama na czole i na twarzy. Ta z twarzy zniknęła. Jednakże na czole się powiekszyła do średnicy około 4 cm. Pojawiły się też siwe rzęsy i brwi i kilka siwych włosów. Byłam lekarza i powiedział mi ze to nie jest bielactwo :O Stosowalam na te plamy trotopic lecz nic nie dał. Chciałam dodac ze ta biała plama mnie boli , tak samo siwiejąca brew. Boli,szczypie. Jestem załamana. Prosze o porade

Witam. Tego typu plamy depigmentacyjne mogą pojawić się po ekspozycji na słońce u osób do tego predysponowanych. W ich leczeniu stosuje się krioterapię, zabiegi IPL oraz lasery.