Biała plama w polu widzenia

Syn (18 lat)od kilku dni widzi jasną czy białą plamkę po środku pola widzenia. Opisuje to tak, jakby patrzył długo na słońce albo lampę i potem spojrzał gdzieś i w środku jest jaśniejsze pole. Syn ma lekki astygmatyzm, ale nic innego nigdy mu nie dolegało. Do okulisty terminy są dopiero na nowy rok, czy to coś groźnego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Moim zdaniem dobrze byłoby sprawdzić oko w lampie szczelinowej i zbadać na wszelki wypadek dno oka, żeby coś więcej powiedzieć. Dobrze byłoby wykonać sobie badanie śródgałkowe, ponieważ objawy mogą także sugerować jaskrę. Nieleczona może doprowadzić do znacznego pogorszenia wzroku.