Biała plamka na rogówce - co oznacza?

Witam, u mojej córki od urodzenia na prawym oczku jest biała plamka, która zachodzi na tęczówkę, tworząc na niej tak jakby półksiężyc (wygląda to jakby tęczówka nie była dokończona). Okulistka powiedziała, że może to być tłuszczak. Jeśli tak, to co z tym zrobić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisywana przez panią zmiana może rzeczywiście być tłuszczakiem. W każdym wypadku zalecałabym konsultację ze szpitalem, który zajmuje się okulistyką dziecięcą, jak na przykład Centrum Zdrowia Dziecka czy inny szpital w miejscu zamieszkania, który ma taki oddział.
Tego typu zmiany wymagają oceny, obserwacji i ewentualnie terapii. Na ogół usuwa się je ambulatoryjnie, a ryzyko powikłań jest znikome.
Pozdrawiam