Biała plamka w jamie ustnej - co to może być?

Mam 23 lata i przeprowadziłam się do Anglii 4 lata temu. Od pierwszego miesiąca, jak tu przyjechałam, w jamie ustnej pojawia mi się biała plamka. Na początku, jak powstaje, to wydaje się tak jakby chropowata, jak schodzi, to robi się normalna. Znajduje się z lewej strony, koło tego małego języczka. Przez ten cały czas pojawiała mi się co 4-5 miesięcy na 3-4 dni. Teraz od jakiegoś miesiąca to ja mam tylko przerwy, kiedy tej plamy nie ma, 2-3 dni, a tak to jest cały czas. Moje węzły chłonne są trochę powiększone przy tym i czasami boli mnie gardło. Jestem załamana, bo przeczytałam w Internecie, że to jest rak. Błagam o pomoc. Nie wydaje mi się, że to są tak zwane afty, bo ich opis nie za bardzo odpowiada moim objawom.

Proszę Pani, zmiana tego typu pojawiająca się zawsze w tym samym miejscu (z Pani opisu to wynika) może być rzeczywiście groźna. Nie musi to być od razu nowotwór złośliwy, ale może to być jedna ze zmian przedrakowych. W obu przypadkach konieczne jest jej chirurgiczne usunięcie. Dlatego proszę zgłosić się niezwłocznie do lekarza, najlepiej laryngologa. Przypominam, że jako obywatelka Unii będzie Pani miała zrefundowane leczenie za granicą przez polski NFZ (niestety, nie z automatu i trzeba o to zadbać).

Doradzam wizyte u stomatologa ,najlepiej specjalisty chorób błony śluzowej jamy ustnej
lub u laryngologa. Bez zbadania nie sposób orzec co to jest.
Nie polecam tez samodzielnego diagnozowania sie na podstawie wiedzy czerpanej z internetu. Zwykle te "rozpoznania" wprowadzają w stres i maja niewiele wspólnego z rzeczywistością..