Biała wydzielina na żołędzi penisa po kuracji antybiotykowej

Witam. Pod koniec kuracji antybiotykowej na przeziębienie zauważyłem że na żołędziu zaczeła pojawiać się biała wydzielina, następnie skóra na napletku (na samej górze) zaczeła być czerwona i popękała w kilku miejscach. W internecie znalazłem iż może mi pomóc maść Coltrimazolum więc zacząłem stosować, biały nalot z żolędzia znikł ale skura na napletku dalej jest popękana, piecze i jest jakby mniej rozciągliwa (szczególnie przy naciąganiu napletka na żołądź).Czy dalej powinienem stosować kuracje??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy to najpewniej infekcja grzybicza jako powikłanie antybiotykoterapii. Ponieważ clotrimazol możemy uznać za nieskuteczny, sugeruję konsultację z lekarzem POZ lub specjalistą dermatologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.