Biała wydzielina z krwią z pochwy

Jestem dziewczyną, mam 17 lat, 4 dni temu kochałam się ze swoim chłopakiem, użyliśmy prezerwatywy. Mam teraz około 18 dzień cyklu (moje cykle zwykle trwają 32-41 dni). Od tamtego czasu mam taką dziwną, białą wydzielinę (nie taką normalną jak w dni niepłodne) i jest całkiem obfita, a dziś i wczoraj zabarwiła mi się trochę krwią (ale bardzo mało). Lekarstw żadnych nie biorę, chociaż miesiąc temu brałam dużo antybiotyków. Czy to jest normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli wydzielina z pochwy jest wyraźnie inna od tej, która zazwyczaj u Pani występuje, to może to oznaczać infekcję, np. grzybiczą (niedawno przyjmowała Pani antybiotyki, więc jest to prawdopodobne). Warto więc udać się do lekarza. Pani cykle miesięczne są zbyt długie (powyżej 31 dni...). Chyba warto skonsultować to ze swoim lekarzem przy okazji wizyty... Nie musi być to bardzo niepokojące, ponieważ jest Pani bardzo młoda, ale lepiej się tym zająć.

Pozdrawiam!