Biała wydzielina z pochwy od 2 tygodni

Wiam, mam 22 lata i od 2 tygodni zauważyłam u siebie białą wydzielinę z pochwy. Nie mam żadnych innych objawów: żadnego pieczenia, swędzenia, bóli itp. Miesiączkuję jak zwykle, regularnie. Jedyna dolegliwość to ta biała wydzielina - nie stosowałam nigdy żadnej antykoncepcji (gdyż jeszcze nie współżyłam), ani nie przyjmowałam żadych lekow - prócz ostatnio zażywanych antybiotyków przeciw grypie. Co może oznaczać taka wydzielina? Nigdy wcześniej jej nie małam ani nie miałam też problemów ze zdrowiem. Bardzo proszę o odpowiedź. Serdecznie dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli przyjmowała Pani niedawno antybiotyki, to istnieje ryzyko rozwoju grzybicy pochwy. Wprawdzie nie występują u Pani typowe objawy takie jak świąd, pieczenie, ale grzybica może też przebiegać ze skąpymi objawami. Upławy w grzybicy mają charakter serowaty (tak jakby twaróg...). Jeśli właśnie takie objawy zaobserwowała Pani u siebie, to warto udać się do ginekologa. Nasilone upławy mogą być spowodowane także innymi infekcjami dróg rodnych (nabytymi np. na basenie...) lub nawet reakcją psychiczną, np. na stres. Ale aby się o tym przekonać, należy udać się do ginekologa... Biała wydzielina z pochwy może być także wydzieliną fizjologiczną, normalną, ale taka wydzielina występowałaby u Pani już wcześniej - podczas każdego cyklu miesiączkowego...

Pozdrawiam!