Biała wydzielina z sutka u nastolatki - czy to coś groźnego?

Witam,

Mam 14 lat i od niedawna zaczęły mi rosnąć piersi. Gdy naciskam brodawkę, występuje biała wydzielina, lecz nie jest ona płynna. Czy to może być coś złego?

14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Taki stan ma najprawdopodobniej swoje podłoże w zaburzeniach hormonalnych. Powinna Pani porozmawiać o swoich problemach zdrowotnych na przykład z mamą. Może okazać się konieczna wizyta u lekarza. Nie należy popadać w panikę, gdyż zaburzenia hormonalne bardzo często występują w młodym wieku. Objaw wycieku z sutka jest również często obserwowany u nastolatek.