Biała wydzielina z sutków i podwyższony poziom TSH a zaburzenia hormonalne

Witam, mam 14 lat, i podczas mojego drugiego okresu, zauważyłam, że z moich sutków podczas nacisku wydzieliła się biała substancja, czytałam, że może być to powodem zaburzeń hormonalnych, mam podwyższony poziom TSH (ok.25, przy ostatnim badaniu), czy to normalne ?
14 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany przez Panią poziom TSH wskazuje na niedoczynność tarczycy. Skutkiem niedoczynności tarczycy jest natomiast podwyższony poziom prolaktyny, co objawia się mlekotokiem. Zdecydowanie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie.