Białe grudki na wargach sromowych - czy to normalne?!

Na wargach sromowych mam bezbarwne grudki, jest ich mnóstwo na dużych i na małych wargach. Nic mnie nie boli, nie piecze i nie swędzi. W sumie nawet nie wiem, czy pojawiło się to jakiś czas temu, czy mam to od zawsze, bo nie pamiętam. Kiedyś próbowałam wycisnąć taką jedną grudeczkę - jest ona biała taki jakby zaskórniak. Czy to jest normalne w budowie narządu rodnego? Na głupich forach piszą, że to zapalenie mieszków włosowych i inne pierdoły... Gdzie indziej wyczytałam, że to normalne, że to są jakieś grudki hormonalne z estrami czy coś... Proszę o pomoć! Nie wiem, czy to normalne, czy powinnam się tym przejmować!

Witam!

Trudno odnieść się do opisu zmian skórnych bez kontaktu z pacjentem i bez bezpośredniego badania. Być może są to zmiany nie związane z żadną chorobą, ale mogą to być także np. kłykciny kończyste. Są to zmiany wywołane przez wirusa przenoszonego drogą płciową. Jeśli w Pani przypadku była możliwość infekcji takim wirusem (partener posiada podobne zmiany, uprawiała Pani seks z partnerem, z którym nie ma Pani teraz kontaktu, także z przygodnie poznanym pratnerem), to należy udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!