Białe i swędzące plamy na wargach sromowych

Dzień Dobry ! Ostatnio na wargach sromowych pojawiły mi się białe plamy i bardzo mnie tam swędziało . Po kilku dniach plamy zniknęły , ale pojawiły się serowate upławy i nadal pozostawało uczucie swędzenia. W następnych dniach już przestało mnie swędzieć niestety upławy nadal pozostały. Bolało mnie również przy współżyciu. W obecnej chwili nie jestem w stanie powiedzieć czy mam upławy ponieważ mam okres. Czy powinnam się zgłosić z tym do lekarza i co to może być za choroba lub infekcja?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy sugerują infekcję grzybiczą. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który wdroży właściwe leczenie. Do czasu wizyty może Pani stosować okłady z borasolu oraz maść z clotrimazolem.