Białe krostki na penisie - jak je wyleczyć?

Witam. Mam 15 lat i ostatnio mam problem, na penisie pojawiły mi się krostki , jak mogę się ich pozbyć? Wstydzę się iść do lekarza.

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przedstawione zmiany mogą sugerować kłykciny kończyste. Jest to choroba spowodowana infekcją wirusem HPV typ 6 lub 11.
W celu potwierdzenia rozpoznania konieczny jest dokładny wywiad (także pod kątem kontaktów seksualnych) a także badanie dermatologiczne i ewentualnie badania dodatkowe.

Niestety nie ma możliwości leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Zachęcam do wizyty u dermatologa, nie ma powodów do wstydu. Im szybciej nastąpi rozpoznanie i wdrożenie leczenia tym może być ono skuteczniejsze.