Białe, swędzące plamki na penisie - co to za choroba?

Witam, mam problem polegający na tym, że od dłuższego czasu na moim penisie pojawiły się białe plamki. Zlekceważyłem to, lecz po pewnym czasie zaczęły wyrastać z nich włosy. Ostatnio zaczęło mi też doskwierać swędzenie miejsc intymnych. Nie wiem, co mam zrobić. Do jakiego specjalisty mam sie udać? Jaka to może być choroba? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Trudno bez obejrzenia jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie.
Zmiany takie najlepiej jest pokazać lekarzowi, gdyż trzeba je dokładnie obejrzeć, zobaczyć jaka jest dokładnie lokalizacja i czy nie ma towarzyszących dolegliwości.

Z opisu można wnioskować , iż zaobserwowane plamy są po prostu mieszkami włosowymi, które w tych okolicach mogą wyglądać jak krostki, gdyż skóra jest bardzo cienka.

Swędzenie okolic intymnych może być wynikiem samego procesu wzrastania włosów, nieodpowiedniej bielizny, która powoduje pocenie się skóry, a przez to świąd lub infekcji, np. grzybiczych.

Uważam jednak, że warto udać się do dermatologa, by mieć pewność, że nie mamy do czynienia z żadną dolegliwością.

Pozdrawiam!