Białe upławy z pochwy po stosunku - o czym to świadczy?

Witam! Niestety w noc sylwestrowa wypiłam za dużo alkoholu i kochałam się z mężczyzną, teraz niestety tego żałuję, ponieważ robiliśmy to bez zabezpieczenia. Niestety nie pamiętam czy miał wytrysk. Następnego dnia rano zobaczyłam na bieliźnie białe wycieki z pochwy, są one bezwonne oraz mają konsystencję białego proszku. Chciałabym się zapytać co to może oznaczać, mam nadzieję, że nie doszło do zapłodnienia, niestety mam nieregularne miesiączki, kiedyś przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, od kilku miesięcy już ich nie biorę. Wiem, że test ciążowy można zrobić dopiero po 10 dniach od stosunku. Czy to prawda? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Test ciążowy można wykonać po około 10-14 dniach od stosunku. W przypadku wyniku ujemnego należy test powtórzyć po tygodniu.
Biała wydzielina z pochwy nie potwierdza ani nie wyklucza ciąży.
Jednak taka wydzielina może być objawem stanu zapalnego dróg rodnych. Gdyby pojawiły się dodatkowo świąd i pieczenie okolic intymnych konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam