Białko i nabiał a odchudzanie

jaką role w odchudzaniu pełni białko? nabiał ?

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Białko i nabiał to nie to samo. Białka to składniki odżywcze pełnią funkcje: strukturalną i zapasową, ale też wiele innych.
Nabiał to produkty spożywcze takie jak: mleko, wszystkie produkty pochodzenia mlecznego oraz jajka.

Witam serdecznie. Białko pełni szereg funkcji w naszym organizmie. Między innymi buduje nasze mięśnie, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. 1 g białka dostarcza około 4 kcal. Pełnowartościowe białko znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego tj. mleko, jogurt, kefiry, mięso, wędliny. Białko roślinne znajduje się m.in. w fasoli i soi. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska