Biało-żółta wydzielina z sutka i nabrzmiała pierś przed miesiączką

Witam! Pytanie skierowane go ginekologa. Miesiąc temu przed okresem wystąpił u mnie w nocy wyciek z lewego sutka (biało-żółtawa wydzielina). Jak naciskałam pierś w ciągu dnia itp. - nic z niej nie wyciekało. Miało to miejsce przez 4 noce z rzędu przed okresem. Po - wszystko zanikło. Znowu jestem przed miesiączką i sytuacja się powtarza - pierś lewa jest lekko nabrzmiała i wystąpił wyciek z sutka (trzy kropki średnicy 1cm). Mieszkam niestety za granicą. Czy to może być coś poważnego? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Powinna Pani oznaczyć poziom prolaktyny we krwi. Po otrzymaniu wyniku powinna go Pani skonsultować z lekarzem ginekologiem - endokrynologiem.
Dodatkowo patologiczny wyciek z brodawki sutkowej zawsze powinien być skonsultowany z lekarzem, gdyż może być wiele jego przyczyn - zaburzenia hormonalne (hiperprolaktynemia), procesy zapalne w obrębie sutka, procesy rozrostowe w obrębie gruczołu piersiowego.
Nie należy bagatelizować problemu i rozpocząć diagnostykę możliwie szybko.