Biały nalot na języku i zgaga

Od 5 tygodni utrzymuje się u mnie biały nalot na języku czemu towarzyszy kwaśny posmak i zgaga. Kilka dni temu pojawiły się na nim jakby szczypiące ranki przez co nie mogę jeść ani mówić. Jednocześnie dokucza mi już drugi tydzień jakaś grzybica pochwy tzn. pieczeni i zmienione upławy. Czy to grzybice? Dlaczego pojawiły się w tym samym czasie?

Witam! Kwaśny posmak, zgaga oraz nalot na języku najprawdopodobniej spowodowane są refluksem żołądkowo-przełykowym, czyli zarzucaniem kwaśnej treści żołądka do przełyku i gardła. Upławy oraz pieczenie w miejscach intymnych mogą równie dobrze wiązać się z infekcją grzybiczą jak i bakteryjną. Proszę zgłosić się do ginekologa oraz lekarza POZ którzy wdrożą odpowiednie leczenie.