Biały śluz - czy możlwe, że doszło do zapłodnienia?

Witam,

5 sierpnia skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne o nazwie Y***, 9 sierpnia wystąpiło krwawienie z odstawienia a 16 doszło do pełnego zbliżenia bez zabezpieczenia. Dwa dni później strasznie bolał mnie lewy jajnik, czy wystąpiła owulacja i mogło dojść do zapłodnienia, bo obecnie mam biały śluz?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Antykoncepcja związana ze stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych nie jest zachowana. Oczywiście istnieje ryzyko zapłodnienia.

Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu.

Należy wykonać test ciążowy z moczu. Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Najbardziej wiarygodną metodą wykluczającą ciąże jest badanie podjednostki beta gonadotropiny kosmówkowej (beta HCG) we krwi.

Jeżeli będzie mieć Pani wątpliwości, należy udać się na wizytę kontrolną do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!