Bieganie na wyszczuplenie nóg

czy na wyszczuplenie nóg mogę wykonywać samo bieganie bez ćwiczeń? bo nie daję rady robić.. Czy będą efekty?

Szanowna Pani,
Nie do końca wiem co Pani rozumie przez wyszczuplanie nóg i jaka jest Pani sytuacja (czy jest to nadwaga, czy tylko dysproporcja w budowie ciała, czy po prostu brak odpowiedniej rzeźby).
Jeżeli chodzi o zrzucanie kilogramów to tutaj najbardziej skteczny jest trening (zarówno cardio jak i siłowy) oraz odpowidednia dieta mająca na celu stworzenie deficytu kalorycznego. Jednak jeżeli chodzi o budowę nóg to tu mamy do czynienia z dwoma zjawiskami - pierwsza to stopień otłuszczenia (czyli tu działa po prostu wszystko co powoduje odchudzanie), druga to umięśnienie nóg. I tu muszę przyznać, że wszystko zależy od osobistych preferencji, gdyż są osoby które wolą nogi "szczupłe" a więc praktycznie skóra obciągnięta kości lub "szczupłe" a więc ładnie umięśnione. Jeżeli zależy Pani na tych umięśnionych to tutaj oprócz biegania potrzebne będą też inne ćwiczenia (szczególnie na inne partie niż łydki). Ale tu się proszę nie martwić tym, że nie daje Pani rady. Powinna Pani znaleźć odpowiedniego trenera, który pomoże Pani dobrać odpowiedni trening. Bo to "dawanie rady" to jest coś na co trzeba zapracować. Często zaczynamy trening od kilu ruchów, a już po miesiacu możemy wykonywać całe zestawy ćwiczeń. Ale w tym najlepiej pomoże profesjonalista. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.