Bieganie, trenowanie sztuk walki a umięśnione uda

Witam! Mam 18 lat ,168 cm ,i ważę 54 kg. Trenuję biegi i długie i lekkoatletykę od 4 szkoły podstawówki. Ogółem biegam 6 razy w tygodniu. W międzyczasie ćwiczę nieraz sztuki walk.Czasami chodzę na basaen. Moim problemem sa bardzo grube uda, znaczy umięśnione. Każdy mi to mówi , że mam umięśnione i się tego wstydzę .Tak około 2 lata już jak zaczęły mi bardzo rosnąc. Co robić, aby te mięsnie się zmniejszył, uda , lecz chcę dalej trenować tak jak trenuję. Jakie ćwiczenia, dieta, co robić? R

Dzień dobry,

Na odległość trudno ocenić czy uda są grube z powodu tkanki tłuszczowej.
Jeżeli dużo trenujesz to prawdopodobnie rozrosły się mięsnie ud.
Dieta odchudzająca tu nie pomoże.
Proszę wykonać analizę składu cała, w gabinetach dietetycznych, niektórych salonach fitness są specjalne urządzania. Na podstawie analizy można stwierdzić czy "grube" uda to wynik tkanki tłuszczowej, a czy mięśni.
Dla mężczyzny w weku 18 lat zawartość tkanki tłuszczowej to max 5 -10%, a dla kobiety 20-25%.
Można też spróbować zmienić treningi, na takie, które zbytnio nie angażują mięśni ud.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Witam,

Wydaje mi się, że przy kontynuowaniu obecnej aktywności fizycznej nie uzyska Pani utraty masy mięśniowej ud. Do tego dochodzą Pani uwarunkowania genetyczne. Z całą pewnością należałoby wprowadzenie modyfikacji do podejmowanej przez Panią aktywności fizycznej. Może się Pani także udać do dietetyka, aby przeanalizować sposób odżywiania i sprawdzić podaż białka pełnowartościowego w diecie. Czy stosuje Pani jakieś suplementy lub środki spożywcze specjalnego przeznaczenia dla sportowców? Środki, które zapobiegają rozpadowi włókien mięśniowych? Aminokwasy, BCAA?