Biegunka i ból w podbrzuszu u 12-latka

Witam Mój syn-12 lat ma biegunkę i czuje ból w podbrzuszu. Stolec raczej luźny- zauważyłam też śladowe ilości krwi (wg mnie). To jest drugi dzień tej choroby, w pierwszym dniu miał wysoką gorączkę (do 40 stopni). Podaję SMEKTĘ, MULTILAC i dużo pije. Co dalej, czy jechać do szpitala? Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Oczywiście ze trzeba jechać do szpitala. Może to być zakażenie salmonellą lub shigella a nawet początek zespołu hemolityczno-mocznicowego.
Oczywiście może samo przejść ale osobiście bym nie ryzykował.
Z poważaniem, J.Zachwieja