Biegunka o intensywnym zapachu u dziecka

Pisałam o biegunce mojego synka, dzisiaj jest 5 dzień, kał jest wodnisty, tłusty z domieszką śluzu i ma gnilny zapach. Innych objawów brak. Rano są duże ilości, wieczorem małe ale o intensywnym zapachu. Byłam dzisiaj u pediatry tylko mieszkam w Irlandii Północnej i tutaj stwierdziła Pani doktor że to od zęba chociaż nie zajrzała mu nawet do buzi. I nic mu nie podała na biegunkę, bo tutaj nie przepisują dzieciom leków na nią. Jadł ostatnio dużo tuńczyka w oleju czy to mogło podrażnić jelitka?

Aleksander Ropielewski

Nie mam możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego, jednak biegunka o ciężkim przebiegu z obecnością patologicznego śluzu jest wskazaniem do antybiotykoterapii. Możliwe, że biegunka wynika z reakcji alergicznej lub nietolerancji tuńczyka. Niestety bez badania dziecka i przeprowadzenia ew. badań dodatkowych nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.