Biegunka, przeziębienie, ból brzucha i zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy

Dzień Dobry od ponad 4 tyg. jestem na antybiotyku bo mialam biegunke i byłam przeziebiona, po jakims czasie wyladowałąm w szpitalu z ciezkim bólem brzucha i okazało sie ze mam zapalenie błony śluzowej żoładka idwunastnicy dostałam następny antybiotyk na 4 tyg. od kilku dni żle sie czuje mam zawalony nos dostaje dreszczy moja tem. ciała to 36,2 ale mam okropny kaszel po którym boli mnie w mostku i dzisiaj zauważylam ,że mam pleśniawki na języku proszę o pomoc pozdrawiam

Witam serdecznie.
Jeżeli nie pojawiła się podwyższona temperatura ciała, dolegliwości najprawdopodobniej związane są ze zwykłą infekcją wirusową - przeziębieniem. Oczywiście jeśli objawy będą się utrzymywać wskazane jest wizyta u lekarza POZ. Pleśniawki natomiast są typowym powikłaniem przewlekłej antybiotykoterapii. W aptekach są dostępne (bez recepty) maści i żele pomagające zwalczyć grzybicze infekcje jamy ustnej.

Wygląda na to, że antybiotyki nie są już skuteczne (być może bakterie są już na nie uodpornione lub obecnie przyczyną jest zakażenie grzybicze lub wirusowe - do rozważenie albo całkowite wycofanie się z antybiotyku lub jego zmiana). Także należy zająć się bezpośrednim leczeniem grzybicy lub drożdżycy jamy ustnej (odpowiednie leki przeciwgrzybicze). Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza prowadzącego, który podejmie w tym kierunku odpowiednie działania po bezpośrednim badaniu.