Biegunka u niemowlaka a wprowadzenie do diety banana

nasza 5-miesieczna corka ma biegunke(4-6 stolce na dobe podczas pierdzenia potrafi tez wyskoczyc kupa)ten stan trwa 3 dzien,,,jakies 6 dni temu do diety oprocz marchewki dodalismy banana ale go odstawilismy na 2 dzien bo pupa byla czerwona,,karmiona jest mlekiem modyfikowanym nutramigen,,, nie goraczkuje ma apetyt,pije chetnie mleko czy to moze byc alergia zwiazana z podanien banana,czy moze chodzic o infekcje i nalezaloby to zbadac
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bez względu na fakt co spowodowało biegunkę należy pamiętać, że dla dziecka jest to stan niebezpieczny. Oczywiście może być to reakcja na nowy składnik diety. Warto jednak aby malucha obejrzał pediatra.