Biegunki i zaparcia a kolka jelitowa

mam albo biegunke albo zaparcia te objawy co jakiś czas sie powtarzają byłem z tym u lekarza to mi powiedział że to kolka jelitowa i żebym nie jadł tłustych i smażonych potraw . ma 20 lat . i prowadze bardzo aktywny tryb życia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem nieprawidłowej diety. Oczywiście możliwe są także inne patologie a obrębie przewodu pokarmowego, aczkolwiek w tak młodym wieku są one znacznie mniej prawdopodobne. Sugeruję zwrócić uwagę na dietę. Jeśli objawy nie ustąpią pomimo diety konieczne będzie przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki.