Biopsja piersi a torbiele

Witam.Bardzo prosiłabym o wyjaśnienie wyniku biopsji piersi jest tylko napisane (erytrocyty,masy białkowe,piankowate makrofagi) materiał może stanowic torbieli. Co to znaczy? Do jakiego lekarza najliepiej się zgłosić ? Czy to coś bardzo poważnego ?

Witam! Torbiel piersi to bardzo często występująca zmiana o charakterze łagodnym, która powstaje zazwyczaj na skutek wahań poziomu hormonów. Leczeniem tego rodzaju zmian zazwyczaj zajmują się ginekolodzy. Kluczowy w rozpoznaniu histopatologicznym jest fakt, że nie stwierdzono komórek o charakterze złośliwym.