Biopsja po ostrym zapaleniu tarczycy

Po ostrym zapaleniu tarczycy. Proszę o interpretację wyników biopsji tarczycy: Badanie cyto-histopatologiczne oba płaty: P: GR. II ZMIANA ŁAGODNA - obraz cytologiczny z polączeniu z USG sugeruje guzek lub torbiel/torbielkę koloidalną. P - płaciki i grupy z tyreocytów bez cytolo...cech złośliwości. W tle płynny koloid. L: GR. II ZMIANA ŁAGODNA - guzek hyperplastyczny L: płaciki i grupy z tyreocytów bez cytolo...cech złośliwości. W tle bardzo liczne syderofagi, nieco koloidu i erytrocty.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

W pobranych do badania histopatologicznego wycinkach patomorfolog nie znalazł zmian/komórek o cechach wskazujących na rozrost złośliwy.
Wszystkie opisane zmiany są zmianami łagodnymi i mogą być związane z przebytym zapaleniem tarczycy.
Wskazana wizyta kontrolna u lekarza, który zlecił wykonanie biopsji gruczołu tarczowego.