Biopsja tarczycy i komórki dysplastyczne

Dobry wieczór mam pytanie w bijobsji tarczycy w prawym płacie wykryto umnie komórki dysplastyczne pochodzące prawdopodobnie z rozrostu nowotworowego czy tę zmiane trzeba operować a lewy płat zachodzi na cięśn czy tak że trzeba go operować zgóry dziękuje proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli w preparacie histologicznym opisano komórki pochodzenia nowotworowego to zmiana (cały płat) kwalifikuje się do usunięcia. Rozumiem, że w lewy płat jest prawidłowy w badaniu USG? O ewentualnej resekcji drugiego płata zadecydują chirurdzy podczas operacji, jeśli wygląd całego gruczołu wyda się niepokojący.