Biorę tabletki antykoncepcyjne i okres ciągle trwa. Dlaczego?

Witam, bardzo proszę o pomoc. Biorę tabletki wraz z 1. dniem normalnego okresu i ciągle mam okres. Dokładnie 13 dni. jest to właściwie ciągłe plamienie, ale czasem w dużych ilościach. To chyba nie jest normalne? Czy mam przestać brać tabletki?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Krwawienia lub plamienia o zwiększonym nasileniu są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Powinny ustąpić mniej więcej po kilku cyklach stosowania tabletek. Jeśli zajrzy Pani do ulotki, powinno być tam napisane przez jaki czas mogą trwać takie krwawienia w przypadku stosowanego przez Panią preparatu. Proszę jednak pamiętać, że nie można takich krwawień lekceważyć. Może się bowiem okazać, że konieczna jest szersza diagnostyka lub zmiana preparatu hormonalnego na inny - o zwiększonej ilości hormonów.