Biorę tabletki bez konsultacji z ginekologiem. Czy będę w pełni chroniona przed ciążą?

Witam, od tygodnia zażywam tabletki antykoncepcyjne N***. Receptę wzięłam od swojej koleżanki, nie byłam na wizycie u ginekologa. Idę dopiero 29.07 i mam pytanie - czy te tabletki na pewno działają? Potrzebne jest jakieś badanie, żeby je dostosować do konkretnej osoby? Słyszałam w sumie, że żadna z moich koleżanek nie była badana przed dostaniem recepty na nie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pani postępowanie było skrajnie nieodpowiedzialne. Tabletki antykoncepcyjne dlatego są na receptę, że nie każdy może je brać.
Do oceny zwiększonego ryzyka ZGONU nie są potrzebne zwykle dodatkowe badania - wystarczy dokładnie zebrany wywiad.
Naraża się Pani na bardzo niebezpieczne powikłania, które mogą Panią zabić.