Biorę tabletki na uregulowanie okresu - czy jestem zabezpieczona?

Witam! Mam problemy z miesiączką, miałam zrobione badania hormonalne i endokrynolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie miesiączki. Właśnie zaczęłam brać drugie opakowanie, miesiączka w czasie przerwy wystąpiła. Czy mimo tego, że tabletki dostałam na uregulowanie miesiączki to zabezpieczają mnie one przed zajściem w ciążę? Pozdrawiam, M.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Preparaty hormonalne, bez względu na powód ich przepisania mają działanie antykoncepcyjne. Polega ono na hamowaniu owulacji, zagęszczeniu śluzu szyjkowego oraz zmianie budowy błony śluzowej macicy (co uniemożliwia implantację).

Jeżeli zatem przyjmuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami, które opisane są na ulotce, jest Pani zabezpieczona przed ciążą, ze skutecznością właściwą tabletkom antykoncepcyjnym.