Błąd w zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam,
od 5 lat choruję na endometriozę. W 2005 z powodu pęknięcia torbieli miałam usunięty jajnik i jajowód lewy, w ubiegłym roku miałam zabieg wyłuszczenia torbieli endometrialnej z prawego jajnika. Od kilku miesięcy mam nieregularne cykle i prawie ciągłe plamienia. W tym celu mój ginekolog zalecił mi stosowanie doustnej antykoncepcji (R****, dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), by jajnik mógł odpocząć, a tym samym by uregulować problem plamień. W ubiegłą niedzielę (21 dc) pojawiło się krwawienie, które uznałam za krwawienie miesięczne i zażyłam 1 tabletkę z blistra. Niestety w poniedziałek było już tylko lekkie plamienie, które utrzymuje się do dziś.
Moje pytanie brzmi: czy tabletka została przyjęta zbyt wcześnie i czy powinnam kontynuować jej przyjmowanie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Myślę, że zażycie pierwszej tabletki podczas plamienia zamiast pierwszego dnia miesiączki nie będzie miało wpływu na osiągnięcie zamierzonego celu. Może Pani spokojnie kontynuować przyjmowanie hormonów, przez okres zalecony przez Pani lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!