Blada druga kreska na teście ciążowym a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Mam pytanie... zrobilam test ciazowy i byla na nim jedna kreska bardzo mocna a druga bardzo blada, ledwo widoczna czy to znaczy ze jestem w ciazy? Pozdrawiam :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pojawienie się drugiej kreski na teście, nawet bladej jak najbardziej może oznaczać ciążę. W celu potwierdzenia ciąży proszę wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi lub skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.