Bladość skóry u dziecka a anemia

Bladość u dziecka a anemia Witam mam synka który ma 7 lat i jest ciągle blady i ma sine miejsca pod oczami czasem wysypka wokół ust. zrobiłam mu badanie krwi: leukocyty 7,7 erytrocyty 4,18 hemoglobina 11,9 hematokryt 34,4 mcv82,3 mch 28,5 mchc 34,6 płytki krwi 291 RDW - SD33,0 RDW-CV 12,9 LYM%44,6 MXD%12,8 NEU% 42,6 ODCZYN BIERNACKIEGO 12 CRP 0,2 ?? Byłam u lekarza Pediatry uznał wyniki nie są najlepsze ale nie jest to anemia i mam powtórzyć za pół roku bo bladość skóry to z powodu pogody.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wyniki badań krwi są prawidłowe dla dziecka w wieku 7 lat, mieszcząc się w zakresie norm i nie są niepokojące. Wpływ na bladość może mieć przede wszystkim uroda, przyczyną nie jest na pewno poziom hemoglobiny 11,9 (norma dla dzieci w tym wieku to 11,5 - 15,5).